Scroll Top

NBS przeprowadził pierwszy zdalny debiut na GPW, transmitowany na żywo

Agencja NBS Communications, specjalizująca się w komunikacji korporacyjnej, PR finansowym i relacjach inwestorskich, zrealizowała pierwszy w historii zdalny debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, transmitowany on-line na żywo. 17 kwietnia 2020 roku do grona giełdowych firm dołączyła spółka Games Operators, producent i wydawca gier komputerowych. Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, uroczystość debiutu zorganizowano zdalnie z czterech lokalizacji, zachowując zasadę społecznego dystansowania.

Wydarzenie nadawano na żywo na YouTube. 

– Już w połowie marca było niemal pewne, że tradycyjna uroczystość debiutu w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych raczej się nie odbędzie. Zaproponowaliśmy więc zarówno GPW, jak i naszemu klientowi, spółce Games Operators, by wydarzenie zorganizować w pełni on-line i transmitować je na żywo. Wszyscy natychmiast zaakceptowali ten pomysł, a GPW dodatkowo udostępniła własny kanał YouTube do transmisji – informuje Piotr Wojtaszek, prezes NBS Communications. – Inwestorom, którzy zainwestowali w akcje Games Operators, chcieliśmy dać możliwość uczestniczenia w tym ważnym dla Spółki i jej akcjonariuszy wydarzeniu, jakim jest debiut giełdowy. Było to możliwe m.in. dzięki  telewizyjnemu doświadczeniu członków naszego zespołu. NBS w całości  zorganizował i zrealizował tę relację – dodaje.

Inwestorzy od pierwszej minuty notowań mogli między innymi zobaczyć, jak zachowuje się kurs praw do akcji ich spółki oraz obejrzeć krótkie łączenia z głównymi uczestnikami wydarzenia. Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych, przywitał widzów bezpośrednio z giełdowego parkietu, gdzie następnie uderzył w dzwon, dochowując giełdowej tradycji. Natomiast Bartek Gajewski, prezes Games Operators oraz Arkadiusz Bociąga, przedstawiciel Oferującego – Biura Maklerskiego Santander, połączyli się ze swoich domów, gdzie w ostatnich tygodniach pracują zdalnie. Komentarza na temat rynku kapitałowego w czasie pandemii udzielił też Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

– Rozwój technologii i dostęp do coraz lepszych aplikacji powodują, że możemy oferować naszym klientom rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu wymagały zaangażowania znaczących zasobów i pracy sporego zespołu ludzi. Dziś transmisję z debiutu zrealizowaliśmy zdalnie przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i respektując wszelkie ograniczenia wynikające z panującego stanu epidemii – informuje Piotr Wojtaszek.

Link do transmisji na kanale GPW: Debiut GAMES OPERATORS na głównym rynku GPW – 17 kwietnia 2020

Najnowsze wiadomości z NBS
Clear Filters

15 grudnia na głównym rynku GPW w Warszawie zadebiutowała Grupa Murapol. NBS odpowiadał za przygotowanie i realizację kampanii informacyjno-promocyjnej wspierającej IPO.

1 sierpnia 2023 roku rozpoczęliśmy kompleksową obsługę Grupy Dom Development, największego dewelopera mieszkaniowego w Polsce. Współpraca obejmie komunikację korporacyjną Grupy, PR produktowy, a także relacje inwestorskie.

Norweska grupa Hydro sfinalizowała przejęcie Alumetalu, polskiego producenta wtórnego aluminium. Mieliśmy przyjemność pracować przy tej transakcji, realizując kampanię informacyjno-promocyjną wspierającą ogłoszone przez Hydro publiczne wezwanie na wszystkie akcje Alumetalu.