Scroll Top

Arval – Wielki Test Mobilności Miejskiej

Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu długoterminowego pojazdów i dostawca różnorodnych rozwiązań mobilnościowych, powierzył nam niezwykłe zadanie – sprawdzenie tego, jakie sposoby poruszania się po dużej metropolii są najbardziej efektywne. Tak narodził się pomysł na Wielki Test Mobilności Miejskiej. To pierwsze w swoim rodzaju wydarzenie, które miało na celu porównanie różnych środków transportu w mieście i wybranie tych, które są szybkie, tanie i najbardziej ekologiczne.

Pierwsza edycja testu odbyła się w Warszawie. Sprawdzaliśmy pojazdy na pięciu różnych trasach, z udziałem 20 uczestników – w tym dziennikarzy i influencerów – którzy korzystali z samochodów elektrycznych, spalinowych, rowerów, a także komunikacji miejskiej. Zaplanowaliśmy przebieg tras i formułę całego wydarzenia, mierzyliśmy wyniki, a nawet sami wzięliśmy w teście udział jako uczestnicy.

Na bazie zebranych danych przygotowaliśmy raport podsumowujący to wydarzenie. Naszym zwycięzcą okazał się rower, który jest zdecydowanie najtańszym i najbardziej ekologicznym środkiem transportu, a pod względem szybkości nie ustępował wcale dużo samochodom.

W rezultacie naszych działań, w prasie, radiu, telewizji, internecie i mediach społecznościowych ukazało się ponad 1000 publikacji dotyczących tego projektu.