AKTUALNOŚCI
Dowiedz się co dzieje się w NBS

Najnowsze

2017.04.13 16:00

NBS świętuje debiut pierwszej spółki typu REIT na GPW

W czwartek, 13 kwietnia, na GPW w Warszawie zadebiutowały akcje Griffin Premium RE.. N.V. To pierwsza spółka typu REIT notowana na warszawskim parkiecie. NBS pełnił rolę doradcy PR przy tej ofercie publicznej. Jej wartość przekroczyła 500 mln zł.

– Bardzo nas cieszy, że Griffin Premium RE.. jest pierwszą spółką typu REIT notowaną na warszawskim parkiecie. W pewnym sensie, otwieramy nowy rozdział w rozwoju GPW i polskiego rynku kapitałowego. Dotychczas bowiem polscy inwestorzy, szczególnie inwestorzy indywidualni, nie mieli tak dogodnej możliwości zainwestowania w rynek nieruchomości komercyjnych. Kupując akcje Griffin Premium RE.., mogą pośrednio stać się współwłaścicielami 9 atrakcyjnych nieruchomości biurowych i biurowo-handlowych o łącznej wartości ponad 500 mln euro, które znajdują się w naszym portfelu, i tym samym mieć udział w dochodach z wynajmu tych nieruchomości. Mimo że w Polsce jesteśmy wciąż na etapie tworzenia legislacji regulującej działalność podmiotów typu REIT, my już dzisiaj oferujemy inwestorom korzyści klasycznego REIT, tj. wypłatę w formie regularnej dywidendy środków finansowych pochodzących z wynajmu nieruchomości komercyjnych – powiedziała Dorota Wysokińska-Kuzdra, prezes Griffin Premium RE..

Łączna wartość oferty publicznej akcji Griffin Premium RE.. wyniosła ponad 508 mln zł (około 118 mln euro) i była to jedna z największych transakcji IPO na warszawskiej giełdzie w ostatnich latach. Z emisji nowych akcji Spółka pozyskała środki w zakładanej wysokości ponad 126 mln zł, które zostaną przeznaczone na rozbudowę portfela nieruchomości.

Na otwarciu sesji w dniu debiutu Griffin Premium RE.. na GPW kurs akcji wyniósł 5,70 zł, co przekłada się na kapitalizację rynkową Spółki na poziomie 890 mln zł.

W procesie IPO Griffin Premium RE... funkcję globalnych koordynatorów oraz współzarządzających księgą popytu pełnili Bank Zachodni WBK S.A. oraz Joh. Berenberg, Gossler & Co. KG, natomiast Dom Maklerski BOŚ S.A. pełnił funkcję współmenedżera Oferty.

NBS odpowiadał za przygotowanie i realizację kompleksowej kampanii informacyjno-promocyjnej wspierającej publiczną ofertę akcji i debiut Griffin Premium RE.. na GPW.

Reportaż z debiutu Griffin Premium RE.. na GPW from NBS Communications on Vimeo.

Udostępnij:

Aktualności

2017.10.20 10:00

Nagrody The Best Annual Report 2016 rozdane

19 października odbyła się uroczysta gala finałowa XII edycji konkursu „The Best Annual Report”. Wyróżnienia za najlepsze raporty roczne w Internecie wręczył Krzysztof Woch, dyrektor projektów w NBS Communications, członek kapituły konkursu.

2017.04.13 16:00

NBS świętuje debiut pierwszej spółki typu REIT na GPW

W czwartek, 13 kwietnia, na GPW w Warszawie zadebiutowały akcje Griffin Premium RE.. N.V. To pierwsza spółka typu REIT notowana na warszawskim parkiecie. NBS pełnił rolę doradcy PR przy tej ofercie publicznej. Jej wartość przekroczyła 500 mln zł.

2017.03.31 18:00

„Wszyscy musimy zadbać o rynek kapitałowy”

Jakie są największe wyzwania stojące przed rynkiem kapitałowym w Polsce? – na to pytanie odpowiadali uczestnicy debaty, która odbyła się w redakcji Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Wśród jej uczestników Anna Krajewska, założycielka NBS.


NBS Communications jest firmą stowarzyszoną w ramach FTI Affiliate Network, natomiast jest firmą niezależną i nie należy do grupy FTI Consulting.Copyright © 2020 NBS Communications. All right reserved.